Van-e kád a fürdőszobában?
Ha van kád a fürdőszobátokban, az is elképzelhető, hogy nem vesztek kiskádat, csak egy babatartót a kádba. Ez mondjuk nem egy derékkímélő program, cserébe kevesebb helyet foglal a tárolása. Anyagilag nem biztos ugyanakkor, hogy jobban jöttök ki, mint egy kis káddal, bár a kiskádba szintén kellhet egy újszülött szűkítő. Az utóbbi attól függ, hogy mennyire vagytok magabiztosak a babaápolás terén, mert a vizes bababőr elég csúszós tud lenni, így kezdő szülőknek segítséget jelenthet, ha nem kell a mosdatás alatt a babátok teljes testét tartanotok.
Mekkora hely áll rendelkezésre?
Ha nincs sok helyetek, jól jöhet egy összehajtható kiskád. Ebből több típus is létezik.
Milyen gyakorisággal tervezitek fürdetni a babátokat?
Ha minden nap fürdetitek a babátokat, akkor különösen jól jöhet, ha a kiskád rendelkezik vízleeresztővel és nem kell mindennap megemelni ahhoz, hogy kiöntsétek a tartalmát. Ez a funkció akkor is hasznos lehet, ha csak egy szülő fürdeti a picit. (A gyermekágyas időszakban gyógyuló anyukának nagy könnyebbség lehet például, különösen császármetszés, vagy erősebb gátsérülés esetén.)
Meddig szeretnétek babakádban fürdetni?
Ha van kádatok, előbb-utóbb abban fog majd fürdeni a csemetétek, így például nem célszerű akkora kiskádat venni, amiben még a 2-3 éves totyogó is lazán elfér, mert csak a helyet foglalná.
Hány gyermeket szeretnétek?
Ha többet, akkor célszerűbb lehet egy olyan kád, ami kis helyen is elfér, hogy 2 gyermek között könnyebben lehessen tárolni. Több gyermek esetén érdemes strapabíróbb változatot vásárolni, mert a vékonyabb falúak könnyen megrepedhetnek az évek alatt.
Milyen költségkeret áll rendelkezésetekre?
Ha valamire rá van írva, hogy babáknak, akkor az árak rendszerint az egekbe szöknek. Érdemes átgondolni, hogy mennyit is szeretnétek a babakelengyére költeni, és mi az a termékelőny, amit tényleg jól ki tudnátok használni, és nem csupán jól hangzik az eladó szájából.